Rewolucja w wyszukiwaniu wolnych nazw domenowych

W rejestrze domeny krajowej PL prowadzonym przez NASK jest ponad 2 mln domen. W naszych czasach trudno o sensowne, wolne nazwy z końcówką .pl – zwłaszcza, kiedy szukamy nazwy generycznej. Do tej pory, jeśli szukałeś polskiego generyka, czekały Cię raczej żmudne poszukiwania w dostępnych wyszukiwarkach oraz na giełdach domen. Na szczęście teraz, dzięki wyszukiwarce Hekko.pl, firmy należącej do notowanej na giełdzie R22 S.A. – to już przeszłość.

Problemy klasycznego szukania wolnej domeny

Zazwyczaj tak, że po wpisaniu domeny – wyszukują jej odmian z różnymi końcówkami. Czasami są w stanie zaproponować dodatkowe elementy, np. przedrostki, jednak w wypadku większości wyszukiwarek logika nie pozwała na podpowiadania sensownych i atrakcyjnych przedrostków.

Drugą bolączką wyszukiwarek jest szybkość działania. Po wpisaniu poszukiwanej nazwy w wielu wypadkach następuje długi czas oczekiwania na wyniki – zniechęcający do korzystania z narzędzia.
Trzecim problemem jest fakt, że obecne na rynku wyszukiwarki zazwyczaj nie pozwalają na podanie wielu nazw po przecinku, więc trzeba wykonywać kolejno wiele zapytań.

„Pragnęliśmy rozwiązać problemy wszystkich tych, którzy poszukują atrakcyjnych nazw generycznych w zatłoczonej przestrzeni domeny .pl – stworzyliśmy narzędzie rozwiązujące wszystkie zidentyfikowane problemy obecnych wyszukiwarek. Dzięki niemu czas wyszukiwania dobrej nazwy skracamy z – nierzadko godzin – do zaledwie kilku sekund lub minut.”mówi Artur Pajkert z Hekko.pl, twórca narzędzia.

Co wyjątkowego jest w tej wyszukiwarce?

Jeśli przyjąć wysoką korelację pojęcia marki i pojęcia domeny, to warto, żeby generyczna domena niosła wartości marki, była z nią spójna. W większości wypadków, zwłaszcza branż uznawanych za konkurencyjne, generyki złożone z pojedynczych słów często są już zajęte.

Przykładowo, planując księgarnię internetową, raczej nie znajdziesz wolnej domeny typu bajki.pl, ksiazki.pl, ksiegarnia.pl. Jeśli jednak wiesz, czym będzie wyróżniać się Twoja księgarnia, to masz wielką szansę na to, że narzędzie błyskawicznie znajdzie wolne domeny, odpowiednie dla Twojego marketingu.

Dla przykładu, jeśli planujesz wyróżniać się dobrymi cenami, szerokim wyborem i wyjątkowo pięknymi bajkami czy komiksami, wpisz w wyszukiwarkę słowa: „książki, komiksy, powieści” wraz z oznaczeniem interesujących Cię kategorii, a w ciągu kilku sekund system podpowie wolne nazwy typu: pokochaj-komiksy.pl, najpiekniejsze-bajki.pl, tanie-ksiazki.pl itp.

Możesz także definiować maksymalną liczbę znaków, jakie mają mieć wyszukiwane nazwy oraz określić, czy myślnik w nazwie domenowej jest dozwolony.

Poszukując domeny możesz profilować wyniki wg następujących kategorii, opisujących Twoją markę:
• cena
• jakość
• szybkość
• opinie
• smak
• piękno i miłość
• doświadczenie
• szerokość oferty
• wyjątkowość
• online
• skuteczność
• innowacyjność

Ponad 2 miliony inspirujących nazw w miesiąc

Tylko w styczniu 2018 roku, Domenowy Odkrywca sprawdził 2 102 009 nazw domenowych w 11 355 zapytaniach złożonych przez użytkowników. W 4011 przypadkach pytano o nazwę z konkretną końcówką, z czego 2837 była to domena polska. W ponad 7000 wyszukań użytkownicy podawali wyłącznie pojedyncze słowa i dla tej grupy podpowiedzi z pewnością były najbardziej ciekawe.
Tajemnicze niespodzianki, których nie widać na pierwszy rzut oka…

Wyszukiwarka domen Hekko.pl zachęca do korzystania poprzez liczne niespodzianki, jakie znajdziesz w samym procesie wyszukiwania. Okazuje się, że w wypadku co n-tego wyszukiwania, losowo, masz szansę na przeczytanie krótkiej historii, wewnątrz której ukryty jest kod rabatowy, dzięki któremu możesz rejestrować domeny o wiele taniej.

Narzędzie wspiera także przekazywanie argumentów poprzez podanie zmiennych w żądaniu GET, dzięki czemu możesz przesłać znajomemu linka z gotowymi wynikami wyszukiwania wg obmyślonych kryteriów.

Narzędzie jest dostępne pod adresem: hekko.pl/odkrywca-domen

Pomogłem? Proszę, udostępnij
  • 2
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *