Przydatne narzędzia dla domen internetowych

Przydatne narzędzia dla domen internetowych

23/02/2018 0 przez Domeny

Pewnie większość początkujących domainerów rozpoczynając swoją przygodę z domenami internetowymi szuka narzędzi, które ułatwią im poruszanie się na rynku domen. Poniżej znajdziesz listę takich  narzędzi, z których sam korzystam a i Tobie powinny się przydać do pracy z domenami.

Przechwytywanie domen

Na rynku polskim jest niewiele serwisów, które oferują przechwytywanie domen. Moim zdaniem najskuteczniejszym i zarazem dającym najwięcej opcji do filtrowania wygasających domen jest Aftermarket.pl Jest to najpopularniejsza giełda domen internetowych w Polsce, która oferuje nam bogaty wachlarz narzędzi dla domen internetowych, jednym z nich jest przechwytywanie domen.

Listę domen do przechwycenia możemy sortować po takich parametrach jak znaki, długość, zaindeksowane strony, rozszerzenie, kategoria, archiwum, czy liczba linków.

Sprawdzanie wolnych domen

Wprawdzie każdy rejestrator umożliwia nam sprawdzenie, czy dana nazwa domeny jest zajęta, czy też wolna do rejestracji. Jednak mając sporą listę wybranych domen, takie pojedyncze sprawdzanie każdej nazwy może być uciążliwe.

Na giełdzie domen Aftermarket.pl możemy sprawdzić aż 100 domen jednocześnie. Wystarczy wrzucić do wyszukiwarki listę a system pokaże nam domeny wolne do rejestracji.

WhoIS

Jest to podstawowe narzędzie jeżeli chodzi o domeny internetowe. Dzięki WhoIs dowiemy się:

– Jaki status ma domena internetowa (zarejestrowana, wygasa, zarezerwowana)

-Czy ma założoną opcję czy nie (jeżeli jest założona opcja to dowiemy się kiedy wygasa oraz kiedy była założona)

-U którego rejestratora utrzymywana jest domena

-Kto jest abonentem domeny (jeżeli jest to firma, możemy poznać jej dokładne dane o ile nie są ukryte)

-Datę rejestracji domeny, jej ostatniej modyfikacji oraz datę wygasania domeny

Te podstawowe dane możemy sprawdzić na dowolnej stronie udostępniającej te narzędzie np. https://www.aftermarket.pl/lab_whois.php

Tester końcówek

Tester końcówek pozwala na generowanie i sprawdzanie dostępności domen ze słowem kluczowym i przedrostkiem oraz przyrostkiem. Działanie jest dość proste, jako przedrostki podajemy np. e, e-, i, i- oraz możemy zrezygnować z tej opcji. Jako słowa kluczowe podajemy nazwę, która nas interesują np. dns, dom, domy itp. Jako końcówki podajemy zakończenie domeny z rozszerzeniem np. 24.pl, .pl, -24.pl.

System generuje wszystkie możliwości i sprawdza czy dane domeny są wolne do rejestracji. Bardzo ciekawe i przydatne narzędzie jeżeli szukamy jakiejś alternatywy dla zajętej domeny. Narzędzie dostępne jest pod adresem https://www.aftermarket.pl/lab_suffixes.php

Generator literówek

Generator literówek generuje wszystkie możliwości pomyłek i sprawdza ich dostępność.  Przy generowaniu listy takich literówek mamy do wyboru kilka opcji:

-Pominięcie litery

-Powtórzenie litery

-Zamiana litery

-Usunięcie powtórzeń

-Litery sąsiadujące na klawiaturze

-Usunięcie polskich znaków

-Niemiecka klawiatura (zamiana Z i Y)

-Dodanie WWW na początku

-Dodanie PL na początku

Jest to bardzo przydatne narzędzie, jeżeli szukamy domeny – literówki znanych portali które mogą generować naturalny ruch. Nadają się one świetnie na Parking domen. Narzędzie dostępne jest pod adresem https://www.aftermarket.pl/lab_typos.php

Generator krótkich domen

Te narzędzie umożliwia nam generowanie list krótkich domen z końcówką .pl. Jednak po wygenerowaniu takiej listy, możemy wrzucić ją do worda i w szybki sposób poprzez opcję „Zamień” zamieniamy końcówkę .pl na dowolnie wybraną np. .net czy .com.pl. W ten szybki sposób możemy wygenerować listy krótkich domen w różnych rozszerzeniach. Narzędzie dostępne jest pod adresem https://premium.pl/labs/short.html

Wykrywanie domen w tekście

Narzędzie te wyłapuje z dowolnego tekstu domeny internetowe. Wrzucamy do niego artykuł, wybieramy domeny jakie nas interesują a system generuje nam listę samych domen, które były w tekście. Narzędzie dostępne jest pod adresem https://premium.pl/labs/extract.html

Generator nazw domen

Jak sama nazwa wskazuje, narzędzie te służy do generowania nazw domen. W wyszukiwarce podajemy nazwę a system generuje nam kombinacje z kilku kategorii oraz sprawdza, czy domeny są wolne do rejestracji. Dodatkowymi opcjami jest ukrywanie zajętych domen oraz określenie ich długości.

Jeżeli macie jakieś ciekawe narzędzia dla domen internetowych, zachęcam do dzielenia się nimi w komentarzach.

Pomogłem? Proszę, udostępnij
  • 8
  •  
  •  
  •