Parking domen – gdzie parkować domeny i ile możemy na tym zarobić

Parking domen – gdzie parkować domeny i ile możemy na tym zarobić

09/01/2018 1 przez Kamil Duda

Zacznijmy od wyjaśnienia sobie podstawowych pojęć:

Parking domen – jest to serwer wyświetlający reklamy.
Parkowanie domeny – jest to przekierowanie domeny na parking poprzez zmianę jej DNS’ów.

Jak działa parking domen ? Celem parkowania domen jest monetyzacja ruchu. Osobom wchodzącym na zaparkowaną domenę wyświetlane są reklamy. Za kliknięcia a czasami i odsłony reklam dostajemy wynagrodzenie.

Parking domen to świetne rozwiązanie dla domen niewykorzystywanych. Jeżeli nasza domena nie jest zagospodarowana lub jest wystawiona na sprzedaż, warto ją przekierować na parking domen. Może się okazać, że domena zacznie przynosić nam zysk a jak się czasami okazuje duży zysk, ale o tym w dalszej części.

Najpopularniejszy parking domen

Największą popularnością jeżeli chodzi o parkowanie domen cieszą się dwa serwisy: ParkingCrew.com oraz Seod.com. ParkingCrew jest typowym parkingiem domen. Sedo głównie jest giełdą domen z możliwością ich parkowania. Oba parkingi są wypłacalne oraz posiadają dość intuicyjne i proste w obsłudze menu. Dla bardziej wymagających oferują spory wachlarz narzędzi od szczegółowych statystyk po wybór motywu parkowanej domeny.
Osobiście skłaniam się bardziej ku serwisowi ParkingCrew ale może to kwestia gustu lub przyzwyczajenia.

Co jeżeli nasza domena jest wystawiona na sprzedaż a nie chcemy poprzez jej zaparkowanie stracić potencjalnego klienta? Nie musimy się o to martwić! Oba parkingi oferują nam możliwość dodania informacji, że domena jest na sprzedaż lub podania kontaktu do nas.

Jak zaparkować domenę:

  1. Rejestracja. Jeżeli chcemy zaparkować naszą domenę musimy zarejestrować się na parkingu domen. Wyżej opisałem Wam dwa parkingi więc każdy wybierze coś dla siebie a i nie zaszkodzi przetestować obu.
  2. Dodanie domeny do parkingu. Gdy ukończymy rejestrację na parkingu będziemy musieli dodać do niego naszą domenę. W obu przypadkach robimy to poprzez Add domains.

Przekierowanie domeny na parking. 

Aby przekierować domenę na parking domen musimy zmienić jej DNS’y u rejestratora u którego utrzymujemy domenę. Dla obu parkingów są one następujące:
Sedo.com:

DNS 1: ns1.sedoparking.com
DNS 2: ns2.sedoparking.com

ParkingCrew.com:

DNS 1: ns1.parkingcrew.net
DNS 2: ns2.parkingcrew.net

Należy pamiętać, że zmiana może potrwać nawet do 48h zanim efekty będą widoczne. Jeżeli zarejestrowaliśmy się na parkingu domen i prawidłowo dodaliśmy do niego domenę oraz zmieniliśmy jej DNS’y strona zaparkowanej domeny powinna wyglądać tak:

Ile można zarobić na parkowaniu domen

Jeżeli chodzi o zarobki z parkowania domen nie ma tu żadnego wzoru ani zasady co do wysokości zarobków. Nasze wynagrodzenie otrzymujemy za kliknięcie w reklamę ale zdarza się, że również za same ich wyświetlenie.

Największe prawdopodobieństwo, że domena będzie zarabiała jest wtedy, kiedy domena ma spory ruch (prawdopodobieństwo kliknięcia się zwiększa). Należy pamiętać, że parkingi bardzo dokładnie filtrują ruch.

Zliczają tylko prawdziwych odwiedzających więc może się zdarzyć, że domena z dużym ruchem po przekierowaniu na parking ma go o połowę mniejszy. Nie wyklucza to jednak faktu, że domeny z małym ruchem nie będą zarabiały. Często literówki popularnych serwisów są przekierowane na parking domen właśnie w celach zarobkowych.

Z doświadczenia mogę napisać, że największe stawki za „klik” są na domenach z branży finansowej ale nie jest to regułą. Od razu podkreślę, że nie polecam klikania w reklamy na własnych domenach!

Poniżej kilka screenów z zarobków na parkingu:

Pomogłem? Proszę, udostępnij
  • 4
  •  
  •  
  •