Jak wybrać domenę pod własny biznes?

Niesiesz się z zamiarem stworzenia strony internetowej dla swojej firmy lub działalności jaką prowadzisz?

Warto zatem pamiętać o domenie, jest ona nader ważna a tym samym jej wybór może niejednokrotnie stanowić nie lada problem, zwłaszcza jeżeli uwzględniamy iż odpowiednia nazwa strony internetowej, może niejednokrotnie mieć wpływ na rozpoznawalność a nawet sukces naszej firmy.

Czym jest domena internetowa oraz dlaczego jest ona tak ważna?

Na samym początku należy wyjaśnić iż domena internetowa, to nic innego jak unikalny i adekwatny adres internetowy, jaki przypisywany jest do konkretnej strony internetowej. Właśnie ją wpisujemy, gdy zamierzamy przejść na daną witrynę ewentualnie jakikolwiek portal jest ona wręcz niezbędna do prawidłowego działania strony internetowej.

Dlaczego wybranie domeny jest tak ważne w aspekcie prowadzenia jakiejkolwiek działalności?

Bowiem będzie ona nijako wizytówką danej firmy, marki czy też innego biznesu tym samym właśnie ona będzie służyć potencjalnym odbiorcom do znalezienia naszej firmy a co za tym idzie, domena powinna  zapadać w pamięć i być na swój sposób chwytliwa.

Zwróćmy uwagę na końcówkę domeny

Zastanawiasz się nad tym, czy w nazwie domeny naszej firmy warto użyć myślnik? Ciekawostką może być fakt, iż często dobrym rozwiązaniem dla danego przedsiębiorstwa, może być dokonanie rejestracji domeny z myślnikiem jak i bez.

Ogromne znaczenie gdy chodzi o samą pauzę w takiej domenie, zwłaszcza w sytuacji gdy składa się ona z więcej niż jednego słowa jest możliwość znacznie prostszego wprowadzenia jej w przeglądarkę internetową.

W przypadku jednak myślnika gdy chodzi o nazwę domeny, duże znaczenie ma kwestia pozycjonowania, a więc możliwości promowania takiej domeny gdy chodzi o wyniki wyszukiwarki internetowej.

Należy również uwzględnić, która nazwa będzie bardziej chwytliwa gdy chodzi o samą domenę (znacznie lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie myślnika w sytuacji gdy nasza marka składa się z dwóch członów, a więc jest to powiedzmy „Szybki-Sklep.pl”).

Gdzie zarejestrować domenę?

Domenę internetową możemy nabyć na dwa sposoby, a tym samym skorzystać z rozwiązania jakie oferuje rynek pierwotny oraz wtórny (Aftermarket.pl).

Oczywiście niejednokrotnie to właśnie druga opcja może okazać się nader korzystniejsza w zakresie jej ewentualnego zastosowania, w końcu bądź co bądź domena z historią, która była wcześniej linkowana a nawet jest dużo bardziej atrakcyjna pod względem samej nazwy, to coś na co warto stawiać.

Giełda domen jaką jest Aftermarket.pl umożliwia nam znalezienie najbardziej odpowiedniej, a nawet poznania szeregu informacji czy danych na jej temat. Jest to zatem ciekawy pomysł na to by znaleźć domenę która już generuje jasno określoną wartość a nawet pozwoli nam wykorzystać istniejący ruch.

Można więc śmiało powiedzieć, iż znalezienie domeny już wcześniej używanej na Aftermarket.pl, to uzyskanie profitów wynikających z parametrów takiej domeny (linki) ewentualnie jak wspomniano powyżej ilości samych odwiedzin.

Zawsze jednak zanim zdecydujemy się na zakupienie takiej domeny z rynku wtórnego, pamiętajmy sprawdzeniu jej chociażby w kontekście filtrów nałożonych przez Google lub tego czy nie była stosowana do spamowania. W tym celu pomogą nam narzędzia dla domen internetowych.

Jak powiązać domenę z konkretną branżą?

Jak powiązać domenę z konkretną branżą lub firmą? Przyjmuje się, iż niejednokrotnie powinny być one identyczne, budowanie pozycji na rynku czy rozwijanie danej działalności właśnie w taki sposób niesie za sobą wiele korzyści.

Pewnie, że sama domena powinna nijako nawiązywać do branży w której działamy, dlatego jeżeli sama nazwa firmy tego nie robi to warto pomyśleć o innej domenie, jaka połączy nazwę naszej firmy jednocześnie z ewentualną branżą.

Co charakteryzuje oraz cechuje dobrą domenę?

Chwytliwość domeny, a więc wskazywanie jej nazwy na profil, branżę oraz rodzaj działalności którą prowadzimy lub do jakiej ma bezpośrednio kierować. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na ewentualną grupę docelową oraz samych odbiorców i dostosować ją pod tym względem.

Unikalność domeny umożliwi nam wyróżnienie się na rynku, a tym samym należy pamiętać o potrzebie unikania nazw zastrzeżonych przez inne firmy.

Bezpieczeństwo domeny, to coś nader ważnego w zakresie prowadzenia własnej firmy, jej rozwijania oraz kreowania bez potrzeby obawiania się o naruszenie prawa.

Bezpieczna nazwa to taka, która została oceniona przez pryzmat możliwości jej rejestracji oraz zdarzenia w którym ktoś zechce ją zastrzec w urzędzie patentowym.

Warto również zwrócić uwagę na analizę językową, która jest czymś ważnym w sytuacji gdy zamierzamy wejść na zagraniczne rynki, niekiedy bowiem nazwa naszej firmy może być czymś niemal obraźliwym gdy chodzi o obcy język.

Skuteczna nazwa domeny, zagwarantuje nam iż będzie ona nie tylko chwytliwa lecz łatwa w zapamiętaniu.

Czy długość domeny ma znaczenie?

Przyjmuje się, iż domena nie powinna mieć więcej niż 63 znaki, co za tym znacznie lepszym rozwiązaniem jest decydowanie się na znacznie krótsze domeny.

Najważniejszym argumentem jest tutaj możliwość znacznie łatwiejszego jej zapamiętania, są dużo łatwiejsze gdy chodzi o przekazywanie takiej nazwy czy też znacznie szybciej wpisuje się je w przeglądarkę internetową.

Zwięzła oraz krótka domena pozwala na dużo efektywniejsze budowanie pozycji danej firmy lub marki, a co za tym idzie jej wybranie jest czymś na co warto się zdecydować.

Jakie korzyści niesie za sobą posiadanie własnej domeny oraz strony internetowej?

Każdy przedsiębiorca jaki zdecyduje się na posiadanie własnej domeny, uzyskuje możliwość nie tylko prezentowania się czy promowania w internecie, lecz dotarcia wraz ze swoją stroną internetową do określonej grupy odbiorców.

Właśnie wyszukiwarki internetowe są wykorzystywane coraz częściej do poszukiwania danej firmy, produktu czy usługi a nasza domena może im w tym zadaniu jak najbardziej pomóc.

Pewnie, że domena internetowa powinna być powiązana nie tylko ze stroną, ale również adresem e-mail (ten może służyć do kontaktu z klientami) jaki będzie się bezpośrednio do niej odnosić.

Prawdą jest fakt, iż aktualnie posiadanie strony internetowej danej firmy jest czymś niezbędnym, aby nie tylko rozpocząć ale również rozwijać naszą działalność.

W czasach gdy internet stał się istnym źródłem informacji oraz ogromną bazą danych czy też najczęściej wykorzystywanym środkiem masowego przekazu, dysponowanie własną stroną firmową to coś na co powinniśmy się zdecydować.

Pomogłem? Proszę, udostępnij
  • 2
  •  
  •  
  •  

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *