Gdzie przedłużyć domenę .pl – ranking cenowy

Gdzie przedłużyć domenę .pl – ranking cenowy

14/05/2018 1 przez Kamil Duda

Często podczas wyboru serwisu w którym będziemy utrzymywać naszą domeną lub domeny sugerujemy się samą ceną jej rejestracji co może okazać się zgubne dla naszego portfela. We wpisie „Rejestracja domeny – gdzie i jak zarejestrować domenę” wspominałem już, że wybierając rejestratora, ważniejszą kwestią jest to, ile zapłacimy za przedłużenie domeny niż za jej rejestrację.

Często możemy spotkać się z kuszącymi promocjami rejestracji domeny za 0zł lecz w takich przypadkach za jej przedłużenie będziemy zmuszeni zapłacić nawet 200zł.

Koszt przedłużenia domeny jest zawsze wyższy niż koszt rejestracji domeny.

Ceny rejestracji domeny wahają się w granicach od 0 do 20zł przy czym ceny przedłużeń domen zaczynają się od 40zł do nawet 200zł. O ile będziemy utrzymywali tylko jedną domenę koszt jej utrzymania nie będzie stanowił dla nas dużego obciążenia nawet jak będziemy ją przedłużali za 100 czy 200zł.

Sytuacja zmienia się diametralnie, jeżeli będziemy musieli przedłużać takich domen kilkanaście a czasami nawet kilkaset tak jak w przypadku domainerów posiadających duże portfolia domen. W takich przypadkach, różnica w cenie kilku zł za przedłużenie domeny może odbić się na naszym portfelu i będziemy szukać rejestratora, który oferuje najniższe ceny za przedłużenie domeny.

Gdzie przedłużyć domenę – ranking cenowy

Do rankingu przyjmiemy rejestratorów, którzy mają największy udział w obsłudze nazw domeny .pl według raportu NASK za 4 kwartał 2017r czyli tam, gdzie jest utrzymywanych najwięcej domen.

Ovh.pl Cena przedłużenia – 40,64 zł

Aftermarket.pl (Michau Enterprises Ltd.) Cena przedłużenia – 59.95 zł

Dinfo.pl Cena przedłużenia – 89,00 zł

Premium.pl Cena przedłużenia – 90,00 zł

Consultingservice.pl Cena przedłużenia – 90 zł

Domeny.pl Cena przedłużenia – 99,99 zł

Home.pl Cena przedłużenia – 100 zł

Az.pl Cena przedłużenia – 100.00 zł

Domena.pl (Agnat Sp. z o.o.) Cena przedłużenia – 100 zł

Nazwa.pl Cena przedłużenia – 100 zł

Ceny podane w netto pochodzą ze stron rejestratorów z ogólnie dostępnych cenników. Nie zawierają one żadnych promocji aby rzetelnie można było porównać ceny przedłużeń.

Czy cena przedłużenia domeny powinna być wyznacznikiem wyboru rejestratora ?

Oczywiście przy utrzymywaniu domen, kwestia finansowa powinna być bardzo ważna zwłaszcza gdy mamy ich sporą ilość. Jednak czasami kwestie finansowe ustępują miejsca naszej wygodzie czy przyzwyczajeniu.

Osoba zajmująca się obrotem domenami internetowymi wybierze giełdę domen np. Aftermarket.pl a ktoś, kto zajmuje się tworzeniem stron internetowych dla klientów wybierze rejestratora, który udostępnia szeroką ofertę hostingów i CMS’ów a ktoś jeszcze inny utrzymujący tylko jedną domenę pod własną stronę wybierze rejestratora np. z szybkim suportem. Wybór pozostawiam Wam.

Pomogłem? Proszę, udostępnij
  • 2
  •  
  •  
  •