O domenach

Formularz kontaktowy domeny to dość wygodna forma kontaktu z klientami w przypadku gdy nie chcemy korzystać z giełdy domen czy też innych pośredników. W tym wpisie opiszę krok po kroku jak taki formularz uruchomić na domenie. Jego dużą zaletą jest fakt, że można go uruchomić na jednej domenie a resztę naszych domen wystarczy tylko przekierować na formularz.

Co nam będzie potrzebne do uruchomienia formularza kontaktowego na domenie

  1. Żeby wszystko funkcjonowało jak należy będziemy potrzebowali serwera do wrzucenia plików formularza kontaktowego. Z tanich i szybkich serwerów mogę polecić SeoHost.pl gdzie za 4 zł miesięcznie mamy do dyspozycji pojemność aż 2 GB oraz transfer bez ograniczeń. Taki serwer nam w zupełności wystarczy.
  2. Oczywiście będzie nam potrzebna również domena pod którą podepniemy nasz formularz kontaktowy domeny. Resztę naszych domen będziemy mogli przekierować na domenę na której jest formularz. Ja swoje domeny rejestruję i utrzymuję w Aftermarket.pl
  3. Ostatnim elementem jest sam formularz kontaktowy, który można pobrać tu: formularz kontaktowy domeny

Jak uruchomić formularz kontaktowy domeny

Zaczynamy od wykupienia serwera i przekierowania domeny.

Gdy już wykupimy hosting musimy dodać do niego naszą domenę oraz przekierować ją na serwer poprzez zmianę DNSów (zmiana DNSów może potrwać do 24h). Tak jak pisałem wcześniej, swoje domeny utrzymuję w Aftermarket.pl a formularz wgrałem na serwer Swits.pl gdzie utrzymuję inne strony. Przekierowanie domeny na serwer  wygląda u mnie tak:

Następnie przeprowadzamy konfigurację formularza kontaktowego domeny.

W pliku index.php:

1. Recaptcha – w linii 48 i 64 musisz podać dwa klucze, data-sitekey i secret. Musimy wejść na stronę https://www.google.com/recaptcha/intro/index.html i podać na jakiej stronie ma być używana Recaptcha i tam wygenerujemy oba klucze.

2. W linii 73 musimy podać swój e-mail na który będą przychodziły wiadomości wysłane z formularza kontaktowego.

3. Prawie na samym końcu, zamiast tego: *** TU WSTAW GOOGLE ANALYTICS *** wklejamy nasz kod Google Analytics, chyba, że nie chcemy śledzić statystyk wtedy możemy usunąć to zdanie.

4. Pod serwer podpinamy domenę (zmieniamy jej DNS’y), w moim przypadku będzie to domena domainmanager.xyz

5. Wszystkie 4 pliki wgrywamy na serwer (musi mieć PHP) Do tego celu możemy użyć np. programu FileZilla. Pliki po pobraniu i  rozpakowaniu wgrywamy do folderu public html lub do głównego folderu domeny.

6. Tam gdzie utrzymujemy domeny, np Aftermarket.pl, dla każdej domeny ustawiamy przekierowanie np. dla domeny: domenanaprzekierowanie.pl -> http://domenanaktorejjestformularz.pl/index.php?domena=domenanaprzekierowanie.pl

W moim przypadku formularz uruchomiony jest na domenie domainmanager.xyz a domena domainservice.xyz jest przekierowana na formularz poprzez link: http://domainmanager.xyz/index.php?domena=domainservice.xyz Jeżeli cały proces przebiegnie pomyślnie, pod domeną powinien ukazać się nam taki formularz kontaktowy domeny:

Przed wykorzystaniem formularza należy zapoznać się z jego licencją która znajduje się w spakowanych plikach. Aby rozpakować formularz kontaktowy domeny potrzebne będzie hasło, wystarczy napisać komentarz pod wpisem a zostanie ono wysłane na maila.

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!
Podziel się
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O domenach
Rewolucja w wyszukiwaniu wolnych nazw domenowych

W rejestrze domeny krajowej PL prowadzonym przez NASK jest ponad 2 mln domen. W naszych czasach trudno o sensowne, wolne nazwy z końcówką .pl – zwłaszcza, kiedy szukamy nazwy generycznej. Do tej pory, jeśli szukałeś polskiego generyka, czekały Cię raczej żmudne poszukiwania w dostępnych wyszukiwarkach oraz na giełdach domen. Na …

Podziel się
O domenach
Opcja na domenę sposobem na przejęcie domeny

Zacznijmy od tego, czym jest opcja na domenę. Opcja jest swego rodzaju usługą dającą nam pierwszeństwo rejestracji domeny w przypadku gdy domena wygaśnie tz. nie zostanie ona przedłużona na kolejny rok przez obecnego abonenta (właściciela). Na domenę można założyć tylko jedną opcję. Ile ważna jest opcja na domenę Opcję zakładamy …

Podziel się
O domenach
Wybór wygasłej domeny pod zaplecze – gdzie szukać i na co zwrócić uwagę

Coraz popularniejszym trendem na polskiej scenie SEO jest budowanie zaplecza nie na nowej, świeżej, niepodlinkowanej domenie a korzystanie z „dobroci” domeny wygasłej. Czym w takim razie są te wygasłe domeny? Musimy wyjaśnić sobie jedno – domena nie jest twoją własnością a płacisz co roku jedynie abonament za jej utrzymanie. Do …

Podziel się