Anty Adblock – prosty sposób na użytkowników blokujących reklamy

Posiadacze stron internetowych zazwyczaj do zarabiania na nich używają reklam. Dzięki reklamom możemy monetyzować ruch na naszej stronie. Co jednak gdy mimo dużej ilości odwiedzających naszą www zarobki są niewielkie?

Przyczyną takiego zjawiska mogą być używane przez odwiedzających, wtyczki do blokowania reklam. W tym wpisie, dowiesz się jak w łatwy sposób radzić sobie z użytkownikami blokującymi wyświetlanie reklam. Zacznijmy jednak od początku.

Czym jest Adblock?

W skrócie, są to wtyczki do przeglądarek internetowych, które blokują wyświetlanie reklam. Najbardziej popularne i wykorzystywane z nich to Adblock Plus i uBlock.

Dzięki tym wtyczkom, przeglądając strony internetowe nie będą wyświetlały się nam reklamy. Rozwiązanie idealne dla użytkowników którzy muszą przedrzeć się przez masę reklam aby dotrzeć do interesujących treści.  Tu przykład jednego portalu przed zastosowaniem adblocka i po jego zastosowaniu:

Jak widać gołym okiem, przed uruchomieniem adblocka na stronie mamy masę reklam a po jego włączeniu wszystkie reklamy zostają ukryte i pozostają nam same artykuły.

Jak wspomniałem wcześniej, jest to rozwiązanie idealne dla osób odwiedzających strony internetowe ale nie dla ich właścicieli. Zazwyczaj głównym dochodem takich serwisów są właśnie reklamy. Po ich zablokowaniu przez użytkowników, właściciel strony nie będzie mógł zarabiać na emisji reklam.

Jak walczyć z adblock. Blokowanie użytkowników adblocka.

Jeżeli prowadzimy serwis internetowy, bloga, stronę www  warto jest zadbać o użytkowników wykorzystujących adblocka. Z własnego doświadczenia mogę polecić ANTY ADBLOCK Jest to narzędzie udostępniane przez Lead.Network  Aby działało wystarczy zarejestrować się na ich stronie i wkleić w naszym serwisie krótki kod wygenerowany w panelu użytkownika.

Anty adblock służy do blokowania treści użytkownikom wykorzystującym adblocka (po wyłączeniu adblocka przez użytkownika uzyskuje on dostęp do naszego serwisu)

Jest również opcja zarabiania na użytkownikach wykorzystujących adblocka. Polega to na tym, że użytkownik musi wysłać płatnego sms’a (kwotę ustalamy sami) a w zamian dostaje on dostęp do naszego serwisu bez reklam. Działający Anty block wygląda następująco:

 

Pomogłem? Proszę, udostępnij
  • 26
  •  
  •  
  •  

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *